مرتضی کاظمیان

 

مرتضی کاظمیان، عضو ارشد جنبش موسوم به مسلمانان مبارز است که توسط حبیب الله پیمان اداره می‌شود. او كه به عنوان یكی از سردسته های تخریب و ایجاد جو سیاه علیه نظام شناخته می شود، از فعالان ملی مذهبی به شمار می رود و اداره‌ کننده جلسات هفتگی جمعه صبج منزل پیمان در خیابان ظفر تهران بوده است.

 


امتیاز دهی به مطلب:
 

به اشتراک گذاری مطلب:
ارسال به دوستانارسال به دوستان
 • -زندگینامه

  مرتضی كاظمیان از بازداشت شده های وقایع تأسف بار عاشورای 88، یکی از سرحلقه‌های جریان اغتشاش طلب و آشوب گر است.

  وی به‌ عنوان تحلیلگر سیاسی و یادداشت‌نویس، سابقه‌ی همکاری با سرویس سیاسی بسیاری از روزنامه‌ها و ماهنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب ازجمله جامعه، توس، حیات‌نو، یاس‌نو، وقایع اتفاقیه، نامه، شرق، سرمایه و... را در کارنامه خود دارد. همچنین دبیر سرویس سیاسی روزنامه‌های توقیف شده‌ی خرداد (به مدیر مسئولی عبدالله نوری) و فتح و نیز عضو شورای سردبیری ماهنامه‌ی توقیف شده‌ی آفتاب (به مدیر مسئولی عیسی سحرخیز) بوده است. 
  کاظمیان طی سال های اخیر به عنوان عضو شورای مركزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات مشغول به كار بود و با استفاده از این عنوان، تمامی تلاش خود را برای هنجارشكنی های بیشتر و برهم زدن فضای امنیت و آرامش كشور با دستیازی به عناصر و ابزار رسانه‏ ای به كار گرفت. وی همچنین در جریان انتخابات 88 به همراه برخی دیگر از همكاران خود اقدام به تأسیس انجمنی موهوم و خیالی با عنوان «كمیته دفاع از آزادی انتخابات عادلانه و سالم و آزاد» كرد كه پس از چند روز، انحلال آن اعلام شد.
   
 • +اقدامات ضد امنیتی كاظمیان

  خلاف آنچه كه هوچی گری های رسانه های مخالف نظام در صدد اثبات آن برای بی گناه جلوه دادن این قبیل افراد هستند دلایل و اسناد به دست آمده دلالت بر آن دارد كه این افراد به عنوان مغز و پیكره اصلی جریان اغتشاش طلب و آشوب‏‏گر با پوشش رسانه‏ ای و خبرنگاری فعالیت می كرده اند.

  ازجمله مهم ترین اقدامات ضد امنیتی و مغایر با مصالح نظام جمهوری اسلامی ایران که از سوی كاظمیان صورت گرفته است می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
  طی سال‌های اخير به عنوان عضو شورای مركزی «انجمن غیر قانونی دفاع از آزادی مطبوعات» مشغول به كار بود و با استفاده از اين عنوان، تمامی تلاش خود را برای هنجارشكنی های بيشتر و برهم زدن فضای امنيت و آرامش كشور با دستيازی به عناصر و ابزار رسانه‌ای به كار گرفت. 
  در جريان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 به همراه برخی ديگر از همكاران خود اقدام به تأسيس انجمنی موهوم و خيالی با عنوان «كميته دفاع از آزادی انتخابات عادلانه و سالم و آزاد» كرد كه پس از چند روز، انحلال آن اعلام شد.
  ارسال اطلاعات وارائه تحليل‌های دشمن پسند به رسانه‌هايی چون «راديو آلمان»، «راديو فرانسه»، «سايت روزآنلاين» و سايت ضد انقلابی «جرس» از دیگر اقدامات کاظمیان است . 
  رهبری بخشی از اغتشاشات روز عاشورای سال 88
  ساماندهی جریان رسانه‌ای آشوب‌گر
   
 • +بازداشت کاظمیان بعد از وقایع عاشورای 88

  كاظميان كه به عنوان يكی از سردسته‌های تخريب و ايجاد جو سياه عليه نظام شناخته می شود، 8 دی‌ ماه 1388 (فردای عاشورای حسینی) به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» بازداشت شد و10 اسفندماه با قرار وثیقه آزاد گردید. دادگاه رسیدگی به اتهامات کاظمیان در شعبه 28 دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی مقیسه، در تاریخ 5 مهر 1389 برگزار شد.

   

 • +گریختن به فرانسه

  کاظمیان به همراه خانواده‌اش به صورت قاچاق و با کمک گروهک تروریستی کوموله به کردستان عراق رفته و از آن‌جا به مقصد فرانسه گریخت.     

  وی كه نمايندگی طيف ملی مذهبی ها و نهضت آزادی را در شورای هماهنگی فتنه‌گران در فرانسه را  بر عهده دارد، قرار است با همکاری همسرش فهیمه ملتی و دیگر ملی مذهبی‌های گریخته از کشور چون رضا علیجانی، تقی رحمانی و ... طرح موسوم به «تماس» را مديريت كند و در همين راستا هسته‌هايی را با استفاده از رويكردهای فتنه‌ گران داخل كشور، راه اندازی كند تا در موقع مقتضی دست به اغتشاش و آشوب بزنند.
  همچنین لازم به ذکر است بنا به اعتراف وی از زمانی که در ایران بوده با اردشیر امیرارجمند و توسط وی به سرویس جاسوسی فرانسه متصل بوده و همکاری می‌کرده است. 
   


ویرایش این مطلب، یا ارسال نظر