فرشته قاضی

فاطمه طیری قاضی، معروف به فرشته قاضی متولد سال 1355 در آذرشهر تبریز. این روزنامه نگار ورزشی نویس در دوران اصلاحات سیاسی نویس شد و با خروج از کشور، ابتدا به آمریکا و بعدها به لندن سفر کرده و همکاری گسترده‏ای را با سایت روزآنلاین آغاز نمود. وی در این سایت به سیاه نمایی علیه نظام  می‏پردازد.


امتیاز دهی به مطلب:
 

به اشتراک گذاری مطلب:
ارسال به دوستانارسال به دوستان
 • -زندگینامه

  فاطمه طیری قاضی، معروف به فرشته قاضی، فرزند حسین و متولد سال 1355 در آذرشهر تبریز است. وی ابتدا در نشریات تبریز ورزشی نویس بود، اما در سال‏های بعد و در دوره اصلاحات، به تهران آمد و با آغاز زندگی مجردی، جذب رسانه‏های اصلاح طلب شد.

  وی روزنامه نگاریست که علاوه بر افراط در مسائل اخلاقی و ارتباطات خاص، در سیاه نمایی نیز افراط می‏کند و از نظر روانشناختی، وضعیتی دارد که هر مسیر را انتخاب می کند به شکل افراطی و مستمر بر همان مسیر حرکت می کند تا به زمین بخورد.

  برخی دوستان فرشته قاضی معتقدند وی از نظر اخلاقی فردی فاسد و لاابالی می‏باشد. یکی از دوستانش به نام پگاه در این رابطه میگوید: «وی به راحتی با آقایان دوست می شد و به خانه هایشان می‏رفت. من از رفتار او وحشت داشتم و وقتی انتقاد می‏کردم جواب می داد که تو سطح فکرت پایینه، راحت باش.»

  فرشته قاضی به واسطه یکی از دوستان نه چندان خوشنامش که تردد زیادی به ترکیه داشت، با چند تن از افراد سفارتخانه های اروپایی آشنا میشود و با جاناتان همینگ که خبرنگار رویترز بوده و به زبان ترکی استانبولی نیز صحبت می کرده، طرح دوستی می‏ریزد که بواسطه این دوستی به خانه یکدیگر تردد و در مهمانی ها شرکت می کردند. جاناتان همینگ دارای همسری ایرانی در لندن به نام (ب.ح) است اما خانه جاناتان در ایران در کوچه ای که فرشته ساکن بود، قرار داشت. گویا در همین مهمانی‏ها، فرشته با دیپلماتی بلژیکی آشنا می‏شود که بعدها منجر به شکست عاطفی او شده و مدتی تحت نظر روانپزشک قرار می گیرد.

   

 • +از ورزشی نویسی تا سیاسی نویسی

  فرشته قاضی بعد از پیوستن به روزنامه های زنجیره‏ای اصلاح طلب آن سال ها از جمله خرداد، توس، بهار، جامعه، اعتماد، همبستگی، مشارکت، نوروز، بنیان (نزدیک به حجاریان)، هفته نامه پیام، فردا و ... شروع به فعالیت سیاسی و مطبوعاتی کرد.

  وی به عنوان خبرنگار همراه با محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق، در برخی سفرهای استانی حضور یافته و گزارش این سفرها را برای روزنامه ها و دفتر رئیس جمهور تهیه می کرد. جالب است که در نزد دوستان خود اینگونه مطرح می کرده که روابط صمیمی با رئیس جمهور دارد و ایشان وی را با اسم کوچک "فرشته" خطاب می کرده است. وی در مورد یکی از رهبران اصلاحات م.ر.خ گفته بود که در مصاحبه ها با وی بسیار راحت است و یک بار در مورد خط ریش وی گفته بود که خیلی خوش تیپ شده ای!

  وی در این مدت تلاش می کرده با اکثر نمایندگان مجلس ششم در دوره اصلاحات، ارتباط خبری پیدا کند و از این روش به اخبار مورد نظر خود دست یابد. در سال های دهه 80 بسیاری از خبرنگاران به او مشکوک بودند و او را همکار سازمان های امنیتی می دانستند زیرا بسیار دروغ می گفت و از نکات و جاهای مختلف، مطالبی را بیان می کرد که نشان دهد در آن مراکز مشغول به کار است ولی خیلی سریع دروغش آشکار می شد. این نوع رفتار و دروغ گویی برای دوستان و خبرنگاران، ابهاماتی را ایجاد کرده بود.

  فرشته قاضی در سال 83 با احمد بیگلو ازدواج کرد. وی از دیدگاه سیاسی، معتقد بود که شمس الواعظین مهره هاشمی رفسنجانی است و در سفرش در سال 81 به آلمان به همراه بهنود، در راستای اهداف هاشمی عمل شده است.

   

 • +نشر اکاذیب و بازداشت

  در سال 83، فرشته قاضی به خاطر نوشتن مطالب دروغ در سایت‏ها به نفع افسانه نوروزی که به اتهام قتل فردی محاکمه شده بود، با برخورد نیروی انتظامی مواجه شد و به زندان افتاد. وی پس از آزادی ادعا کرد که توسط ناجا مورد ضرب و شتم واقع شده و بینی‏اش شکسته و او مجبور به عمل زیبایی بینی شده‏است. او بعد از این ادعا خواستار دریافت غرامت شده‏ بود.

   

 • +پیوستن به اپوزیسیون خارج نشین

  فرشته قاضی، با خروج از کشور، ابتدا به آمریکا و بعدها به لندن سفر کرده و همکاری گسترده ای را با سایت روز آنلاین آغاز می‏کند. وی تلاش می کند که با دوستان و اعضای خانواده کسانی که در جریان فتنه بازداشت شده بودند یا به نوعی به اخلال علیه نظام جمهوری اسلامی و امنیت ملی و... اقدام کرده اند، ارتباط برقرار کند و اخبار و گزارش هایی را در مورد نحوه برخورد با این اخلال گران و مخالفان نظام، روزهای بازداشت و حاشیه های گوناگون آنها تهیه کند و در روز آنلاین منتشر نماید.

  فرشته قاضی در گزارش های خود به شکلی غیر منصفانه و همراه با دروغ تلاش می کند که تمام نکات مثبت را منفی نشان دهد و شرایطی کاملا سیاه و مبهم و همراه با رنج را در مورد سوژه های خود گزارش نماید و حتی حرف هایی را از زبان مصاحبه شونده ها و خانواده ها بیان کند که صحت ندارد و خود آنها نیز چنین اعتقادی ندارند و در مطالبی دروغین به نقل از افراد داخل کشور، وضعیت آنها را با سیاه نمایی گزارش کند. وی با بسیاری از عناصر رسانه ای و مخالفان نظام از هر دیدگاه سیاسی چون نوشابه امیری، باستانی، کاظمیان، بهنود، رمضان پور، افشاری، رحمانی و بسیاری از روزنامه نگاران ضد انقلاب خارج نشین و مخالفان نظام در ارتباط است و از آنها خط سیاسی و رسانه ای می گیرد.

   

 • +نشر اخبار زرد و برداشتن مرز میان فعالیت سیاسی و بزهکاری

  فرشته قاضی، نه تنها به سوژه های سیاسی از جمله حوادث بعد از انتخابات و سران و فعالان جنبش سبز، کهریزک، وضعیت فعالان سیاسی، زندانیان و مخالفان نظام و اخلال گران پرداخته و گزارش هایی برای نسرین ستوده، فائزه هاشمی، سحرخیز، قدیانی، سحابی، ستار بهشتی، محمد سیف زاده، فعالان عرب، دراویش گنابادی و... تهیه کرده و تقریبا هر هفته گزارش هایی در مورد فعالان مخالف نظام و اخلال گران دارد؛ بلکه دچار توهمات خاص شده و هر نوع اعدام و زندانی حتی اعدام محاربان، قاچاقچیان، قاتلان، و بزهکاران اجتماعی را به مسائل سیاسی و حقوق بشری ربط می دهد و سعی دارد که با خانواده اعدامیان و زندانیان و متخلفان، به شکل های مختلف مصاحبه کند و دست آخر آنها را به سیاست و دولت و نظام ربط دهد تا با سیاه نمایی از وضعیت ایران، اهداف سیاسی خود و رؤسای خود را دنبال کند.

  وی، مرز بزهکاری، تخلفات اجتماعی، قتل و قاچاق با فعالیت سیاسی، اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان، انتخابات و ... را از بین برده است به طوری که مخاطب روزآنلاین و گزارش های وی تصور می کنند که هر نامی درگزارش های او مخالف نظام جمهوری اسلامی و از زندانیان سیاسی است.

  فرشته قاضی اگر به وضعیت آمریکا و اروپا و انگلیس توجه کند متوجه خواهد شد که هر هفته تعدادی از بزهکاران بازداشت و به زندان می افتند و در مسیر رسیدگی به پرونده خود هستند و بررسی آنها و حکم زندان و اعدام به هیچ وجه نه تنها مساوی با از بین رفتن حقوق بشر و سیاه نمایی تلقی نمی شود بلکه برای ایجاد امنیت و آرامش و مقابله باقاچاق و جرم وجنایت ضروری است و یک جامعه سالم به چنین روش هایی برای کاهش جرم و بزه نیازمند است. اما مشخص نیست که امثال فرشته قاضی چرا سعی دارند که هر پرونده و مقابله با هر مجرمی، را به معنای سیاه نمایی اوضاع ایران جلوه دهند. چگونه است که خبرنگاری مانند فرشته قاضی، دائم به این سوژه ها می پردازد و سعی دارد که تنور رسانه را به زور اخبار زرد و حادثه ای، گرم نگه دارد تا اخبار سیاسی نیز به وقت خود برسد؟!

   

 • +هر دو روز یک گزارش برای سیاه نمایی

  عملکرد روز آنلاین و فرشته قاضی به خوبی نشان می دهد که این رسانه، به در و دیوار می زند تا خود و مخاطبان خود را حفظ کند و سوژه، زنی که شوهر خود را کشته تا خانواده ستار بهشتی تا وضعیت فائزه هاشمی و.... را بررسی می کند تا سیاه نمایی خود علیه نظام جمهوری اسلامی را کامل کند.

  فرشته قاضی به تنهایی از 10 تیر 1388 تا فروردین 92 حدود 750 گزارش در سیاه نمایی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران نوشته و این گزارش ها علاوه بر وضعیت فعالان سیاسی و اخلال گران بر خلاف امنیت ملی و نظام، به مسائل حاشیه ای و زندگی خصوصی افراد و بزهکاران، اعدامیان و زندانیان و انواع بزهکاران نیز مرتبط بوده و سعی کرده که بزهکاری ها و مسائل اجتماعی را نیز در لیست سیاه نمایی خود علیه نظام جمهوری اسلامی قرار دهد و مانند نشریات زرد، هر روز یک گزارش حادثه ای علیه نظام و کشور داشته باشد به عبارت دیگر، در مدت چهار سال فرشته قاضی به طور متوسط هر دو روز یک گزارش در سیاه نمایی و در مخالفت با نظام و کشور نوشته و منتشر کرده است. وی در گزارشی ادعا کرده که جانباز شهید حسن میرزا خان از مجروحان 26 خرداد بعد از انتخابات 88 که در قطعه شهدا دفن شده از مجروحان جنبش سبز بوده است.

   

 • +کمپین آزادی برای سعید ملک پور

  فرشته قاضی؛ برای آزادی سعید ملک پور که شبکه گسترده ای از سایت های ضد اخلاقی مستهجن و ضد دینی راه اندازی کرده و پس از ورود به کشور بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، کمپین آزادی راه اندازی کرد.

  سعيد ملک‏ پور با نام مستعار سیاوش حسین‌خانی، گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای پورنو فارسی به نام آویزون و حامی چندین سایت مستهجن دیگر نیز بوده است. وی در خارج از کشور زندگی می کرده و شناسایی و بازداشت او پس از کارهای اطلاعاتی و در بلند مدت امکان پذیر شد  و بازداشت وی مدتها مخفی ماند تا امکان شناسایی و بازداشت کاربران فعال و مدیران انجمنها و همکاران وی در راه اندازی سایتهای پورنو امکان پذیر باشد.
  ملک پور در اعترافات تلویزیونی خود اظهار داشت در کانادا و با حمایت یک شرکت آمریکایی اقدام به تاسیس وب‌گاه‌های آویزون، ایکس‌پرشیا و .. نموده است. ادعاهای همسر ملک پور هم در نوع خود خواندنی است. او در جایی ادعا کرده است که همسرش مجبور به همکاری با این سایت ها  شده  و چنین ادامه می دهد که: « ...چه بسا گروه‌های متعددی برای هک کردن سایت گرداب تلاش کردند و متاسفانه چندان کاری از پیش نتوانستند ببرند و من مطمئنم که تخصص بالای همسر من در این امر بی‌ تاثیر نبوده است.»
  پیشتر همسر وی، با نامه نگاری های متعدد و مظلوم نمایی چهره فاسد همسرش، سعی در سیاسی نشان دادن دستگیری سعید ملک پور داشته و حتی جرم وی را سیاسی اعلام کرده بود که با اعلام جزییات پرونده و علت دستگیری وی، بر همگان مشخص شد که نه تنها دستگیری وی، سیاسی و مربوط به رخدادهای پس از انتخابات نبوده، بلکه سعید ملک پور (راه انداز بسیاری از سایت های مستهجن فارسی زبان) یک سال پیش از انتخابات ریاست جمهوری و به اتهام فعالیت های منافی عفت دستگیر شده و در اعترافات خود نیز از بسیاری از اعمال فاسدانه خود پرده برداشته بود.
  دلیل حمایت فرشته قاضی از سعید ملک پورچیست؟ شاید تعریف زندانی سیاسی تغییر کرده است یا شاید راه اندازی سایتهای پورنو هم به فهرست فعالیتهای سیاسی اضافه شده است که اگر اینگونه باشد ملک پور با توجه به تعداد کاربران و بازدیدکنندگان سایتش قاعدتاً یکی از بزرگترین فعالان سیاسی دهه اخیر بوده است!
   
 • +اعتراض به حکم اعدام و سخنان رئیس قوه قضائیه

  فرشته قاضی راجع به اعدام های صورت گرفته در ایران مطلبی در روز آنلاین نوشت و به سخنان صادق لاریجانی رئیس قوه قضا که گفته بود: «در ايران مطلقاً اعدام سياسی نداريم و اعدام‌ها مربوط به كسانی است كه به صورت مسلحانه اقدام به مقابله با نظام كرده‌اند و اين كار سياسی نيست علاوه بر اين مطابق قانون جمهوری اسلامی ايران، مجازات مطلقِ اقدام عليه امنيت ملی كشور اعدام نيست و اگر مدعی هستيد ما افرادی را صرفا به اين دليل اعدام كرده‌ايم، اسامی آنان را اعلام كنید.» اعتراض کرد.

  اعتراض فرشته قاضی به حکم اعدام در ایران در حالی صورت می گیرد که در سال 2012 آمریکا نیز رتبه پنجم اعدام ها را در جهان به خود اختصاص داده است و در میان کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان، ایالات متحده و ژاپن به اجرای اعدام ادامه می دهند. سازمان عفو بین الملل در آخرین گزارش خود، اعلام کرد که چین نیز در سال 2012 دارای بالاترین تعداد اعدام در جهان است و پس از چین، ‌عراق، عربستان سعودی و آمریکا هم بیشترین اعدام‌ها را داشته‌اند. برابر این گزارش در منطقه خاورمیانه مواردی از کفر و لواط گرفته تا تجاوز جنسی، قتل عمد و مبارزه مسلحانه با دولت می‌تواند مجازات اعدام را در پی داشته باشد.

   

 • +خبرنگار جاسوس

  سرويس های جاسوسی غرب از خبرنگاران فراری و پناهنده شده به غرب برای جاسوسی از داخل كشور استفاده می كنند كه شاخص ترين جاسوس در اين زمينه مسيح علی نژاد و فرشته قاضی هستند كه زمانی تحت پوشش خبرنگار از داخل ايران برای اين سرويس ها خدمات می دادند. فرشته قاضی در این راستا اقدام به مصاحبه با برخی از شخصیت ها از جمله  نمايندگان مجلس نموده كه اين نمايندگان بعد از اطلاع از هويت اين جاسوس در مصاحبه هايی با رسانه های داخلی از اين ضد انقلابها اعلام برائت كردند. وی که  مصاحبه با برخی از مسئولین و کارشناسان سیاسی را در دستور کار خود قرار داده و سعی دارد با سوالات چالشی و جهت دار؛ اهداف خاص خود را به نتیجه برساند، به سراغ حسین شریعتمداری (تحلیل گر سیاسی و مدیرمسئول روزنامه کیهان) نیز رفت و در نهایت چنین پاسخی شنید: من با شما بحث نمی‏کنم چون انتخابات ایران یا.... اصلا به شماها ارتباطی ندارد. شما ایرانی نیستید، شما فقط در شناسنامه تان ذکر شده ایرانی هستید شما ایرانی نیستید و احتمالا تابعیت شناسنامه ای تان را هم تغییر داده اید.

   

   ویرایش این مطلب، یا ارسال نظر